Add parallel Print Page Options

Опорядження храму

Він спорудив[a] бронзовий вівтар двадцять ліктів[b] завдовжки, двадцять ліктів завширшки та десять ліктів[c] заввишки. Він зробив кругле Море з литого металу, розміри якого були десять ліктів від краю до краю та п’ять ліктів[d] заввишки. Довкола воно становило тридцять ліктів[e]. Нижче вінця в два ряди по колу стояли постаті биків на кожні десять ліктів. Воли були розташовані в два ряди й становили одне ціле з Морем.

Море стояло на дванадцяти биках: троє дивилися на північ, троє—на захід, троє—на південь і троє—на схід. Море трималося на них зверху, задами вони були обернені всередину. Воно було завтовшки в долоню[f], вінця нагадували вінця келиха і мали вигляд розквітлої лілії. Воно містило три тисячі батів[g].

Потім він зробив десять умивальниць і розмістив п’ять з південної сторони та п’ять з північної. В них омивалося все, що використовувалося для жертв всеспалення, а в Морі омивалися священики.

Він зробив десять золотих світильників за малюнками й розмістив їх у храмі—п’ять з південної сторони і п’ять з північної.

Він зробив десять столів і розмістив їх у храмі—п’ять з південної сторони і п’ять з північної. Він також зробив сто золотих кропильниць.

Він зробив подвір’я для священиків та великій двір і двері, які обклав бронзою. 10 Він розмістив Море в південній частині, у південно-східному кутку.

11 Він також зробив казани, лопатки й кропильниці. Отож Гурам закінчив роботу, усі роботи, які він виконував для царя Соломона у храмі Божому:

12 дві колони,

дві чашоподібні капітелі, що прикрашали колони;

дві мережані прикраси двох чашоподібних капітелей зверху на колонах;

13 чотириста плодів гранатового дерева для тих мережаних прикрас (два ряди гранатів на кожній мережаній прикрасі, що оздоблювали чашоподібні капітелі зверху на колонах);

14 поставці та умивальниці;

15 Море та дванадцять биків під ним;

16 умивальниці, лопатки, виделки та всі необхідні речі.

Всі речі, які Гурам-Абі зробив царю Соломону для храму Господнього, були виготовлені з полірованої бронзи. 17 Цар наказав виливати їх у глиняних формах у долині Йордану між Суккотом та Заретаном.

18 Усіх цих речей Соломон зробив таку величезну кількість, що навіть бронзу, яка пішла на них, немислимо було зважити. 19 Соломон також зробив усе вмеблювання й прибори, що були в храмі Божому:

золотий вівтар;

столи для хліба присутності;

20 свічники зі щирого золота з лампами, щоб горіли перед Святеє Святих, як було приписано;

21 квіти з золота, лампади та щипці;

22 зі щирого золота ножиці для підрізання гноту, кропильниці, тарелі й кадильниці;

золоті двері у Святеє Святих, а також двері головної зали храму.

Footnotes

  1. 4:1 Він спорудив Або «Гурам спорудив за наказом Соломона». Також див.: 2 Хр. 4:11 та 2:13-14.
  2. 4:1 двадцять ліктів Приблизно 10 м.
  3. 4:1 десять ліктів Приблизно 5 м.
  4. 4:2 п’ять ліктів Приблизно 2,5 м.
  5. 4:2 тридцять ліктів Приблизно 15 м.
  6. 4:5 завтовшки в долоню Приблизно 8 см.
  7. 4:5 три тисячі батів Приблизно 66000 л.