Add parallel Print Page Options

Освячення святого намету

Того дня, коли Мойсей закінчив встановлювати святий намет, він помазав і освятив його і все його начиння, і вівтар, і все його знаряддя. Коли він помазав їх і освятив їх, провідники, голови батьківських домів, вожді колін, що стояли на чолі перепису, принесли дари.

Принесли вони перед Господом як дари свої шість критих возів і дванадцять волів—один віз на двох вождів і по волу на кожного. Коли вони принесли їх перед святий намет, Господь сказав Мойсею: «Прийми ці дари від них, ці дари будуть використані в наметі зібрання. Віддай це левитам для їхньої служби».

Тож Мойсей узяв вози й волів і віддав їх левитам. Він узяв два критих вози та чотирьох волів людям Ґершона, як потребувала їхня служба. Він дав чотири критих вози та вісім волів людям Мерарі, як потребувала їхня служба під керівництвом Ітамара, сина священика Аарона. Він не дав нічого людям Когата, бо їхня служба стосувалася святих речей, які вони мали нести на своїх плечах.

10 Вожді також принесли дари для посвячення жертовника, коли його було помазано. Вожді принесли свої дари перед жертовником. 11 Тоді Господь сказав Мойсею: «Нехай вожді один по одному приносять свої дари щодня».

12 Той, хто приніс свої дари першого дня, був Нашон, син Аммінадава з коліна Юди. 13 Його дарунками були срібна таріль, вагою сто тридцять шекелів[a], одна срібна чаша, вагою сімдесят шекелів[b] (обидві за святим шекелем), обоє повні добірного борошна, замішаного на оливі, для хлібної жертви, 14 один великий золотий черпак вагою десять шекелів[c], повна ладану, 15 один бичок із череди, один баран, однолітнє ягня для жертви всеспалення, 16 один козел для жертви очищення, 17 для мирної жертви два бики, п’ять баранів, п’ять козлів, п’ять ягнят-одноліток. Це було принесення Нашона, сина Аммінадава.

18 Другого дня Нетанел, син Зуара, вождь Іссаха́ра приніс дар. 19 Його подарунками були срібна таріль вагою сто тридцять шекелів, одна срібна чаша вагою сімдесят шекелів, обидві за святим шекелем, обидві повні добірного борошна, замішаного на оливі, для хлібної жертви, 20 один великий золотий черпак вагою десять шекелів, повний ладану, 21 один бичок, один баран, одне однолітнє ягня для жертви всеспалення, 22 один козел для жертви очищення, 23 для мирної жертви два бики, п’ять баранів, п’ять козлів і п’ять ягнят-одноліток. Це було приношення Нетанела, сина Зуара.

24 Третього дня Еліав, син Гелона, вождь Завулонова коліна, приніс дар. 25 Його подарунками були срібна таріль вагою сто тридцять шекелів, одна срібна чаша вагою сімдесят шекелів, обидві за святим шекелем, обидві повні добірного борошна, замішаного на оливі, для хлібної жертви, 26 один великий золотий черпак вагою десять шекелів, повний ладану, 27 один бичок, один баран, одне однолітнє ягня для жертви всеспалення, 28 один козел для жертви очищення, 29 для мирної жертви два бики, п’ять баранів, п’ять козлів і п’ять ягнят-одноліток. Це було приношення Еліава, сина Гелона.

30 Четвертого дня Елізур, син Шедеура, вождь Рувимова коліна, приніс дар. 31 Його подарунками були срібна таріль вагою сто тридцять шекелів, одна срібна чаша вагою сімдесят шекелів, обидві за святим шекелем, обидві повні добірного борошна, замішаного на оливі, для хлібної жертви, 32 один великий золотий черпак вагою десять шекелів, повний запашного куріння, 33 один бичок, один баран, одне однолітнє ягня для жертви всеспалення, 34 один козел для жертви очищення, 35 для мирної жертви два бики, п’ять баранів, п’ять козлів і п’ять ягнят-одноліток. Це приношення Елізура, сина Шедеура.

36 П’ятого дня Шелуміел, син Цурішаддая, вождь Симеонова коліна, приніс дар. 37 Його подарунками були срібна таріль вагою сто тридцять шекелів, одна срібна чаша вагою сімдесят шекелів, обидві за святим шекелем, обидві повні добірного борошна, замішаного на оливі, для хлібної жертви, 38 один великий золотий черпак вагою десять шекелів, повний ладану, 39 один бичок, один баран, одне однолітнє ягня для жертви всеспалення, 40 один козел для жертви очищення, 41 для мирної жертви два бики, п’ять баранів, п’ять козлів і п’ять ягнят-одноліток. Це приношення Шелуміела, сина Цурішаддая.

42 Шостого дня Еліасаф, син Деуела, вождь Ґадова коліна, приніс дар. 43 Його подарунками були срібна таріль вагою сто тридцять шекелів, одна срібна чаша вагою сімдесят шекелів, обидві за святим шекелем, обидві повні добірного борошна, замішаного на оливі, для хлібної жертви, 44 один великий золотий черпак вагою десять шекелів, повний ладану, 45 один бичок, один баран, одне однолітнє ягня для жертви всеспалення, 46 один козел для жертви очищення, 47 для мирної жертви два бики, п’ять баранів, п’ять козлів і п’ять ягнят-одноліток. Це приношення Еліасафа, сина Деуела[d].

48 Сьомого дня Елішама, син Аммігуда, вождь Ефраїмова коліна приніс дар. 49 Його подарунками були срібна таріль вагою сто тридцять шекелів, одна срібна чаша вагою сімдесят шекелів, обидві за святим шекелем, обидві повні добірного борошна, замішаного на оливі, для хлібної жертви, 50 один великий золотий черпак вагою десять шекелів, повний ладану, 51 один бичок, один баран, одне однолітнє ягня для жертви всеспалення, 52 один козел для жертви очищення, 53 для мирної жертви два бики, п’ять баранів, п’ять козлів і п’ять ягнят-одноліток. Це приношення Елішама, сина Аммігуда.

54 Восьмого дня Ґамаліел, син Педазура, вождь Манассієвого коліна, приніс дар. 55 Його подарунками були срібна таріль вагою сто тридцять шекелів, одна срібна чаша вагою сімдесят шекелів, обидві за святим шекелем, обидві повні добірного борошна, замішаного на оливі, для хлібної жертви, 56 один великий золотий черпак вагою десять шекелів, повний ладану, 57 один бичок, один баран, одне однолітнє ягня для жертви всеспалення, 58 один козел для жертви очищення, 59 для мирної жертви два бики, п’ять баранів, п’ять козлів і п’ять ягнят-одноліток. Це приношення Ґамаліела, сина Педазура.

60 Дев’ятого дня Авідан, сина Ґідеоні, вождь Веніаминова коліна, приніс дар. 61 Його подарунками були срібна таріль вагою сто тридцять шекелів, одна срібна чаша вагою сімдесят шекелів, обидві за святим шекелем, обидві повні добірного борошна, замішаного на оливі, для хлібної жертви, 62 один великий золотий черпак вагою десять шекелів, повний ладану, 63 один бичок, один баран, одне однолітнє ягня для жертви всеспалення, 64 один козел для жертви очищення, 65 для мирної жертви два бики, п’ять баранів, п’ять козлів і п’ять ягнят-одноліток. Це приношення Авідана, сина Ґідеоні.

66 Десятого дня Агієзер, син Аммішаддая, вождь Данова коліна, приніс дар. 67 Його подарунками були срібна таріль вагою сто тридцять шекелів, одна срібна чаша вагою сімдесят шекелів, обидві за святим шекелем, обидві повні добірного борошна, замішаного на оливі, для хлібної жертви, 68 один великий золотий черпак вагою десять шекелів, повний ладану, 69 один бичок, один баран, одне однолітнє ягня для жертви всеспалення, 70 один козел для жертви очищення, 71 для мирної жертви два бики, п’ять баранів, п’ять козлів і п’ять ягнят-одноліток. Це приношення Агієзера, сина Аммішаддая.

72 Одинадцятого дня Паґіел, син Окрана, вождь Ашерова коліна, приніс дар. 73 Його подарунками були срібна таріль вагою сто тридцять шекелів, одна срібна чаша вагою сімдесят шекелів, обидві за святим шекелем, обидві повні добірного борошна, замішаного на оливі, для хлібної жертви, 74 один великий золотий черпак вагою десять шекелів, повний ладану, 75 один бичок, один баран, одне однолітнє ягня для жертви всеспалення, 76 один козел для жертви очищення, 77 для мирної жертви два бики, п’ять баранів, п’ять козлів і п’ять ягнят-одноліток. Це приношення Паґіела, сина Окрана.

78 Дванадцятого дня Агіра, син Енана, вождь коліна Нафталі, приніс дар. 79 Його подарунками були срібна таріль вагою сто тридцять шекелів, одна срібна чаша вагою сімдесят шекелів, обидві за святим шекелем, обидві повні добірного борошна, замішаного на оливі, для хлібної жертви, 80 один великий золотий черпак вагою десять шекелів, повний ладану, 81 один бичок, один баран, одне однолітнє ягня для жертви всеспалення, 82 один козел для жертви очищення, 83 для мирної жертви два бики, п’ять баранів, п’ять козлів і п’ять ягнят-одноліток. Це приношення Агіра, сина Енана.

84 Це були приношення від вождів Ізраїлю на посвяту жертовника, коли його було помазано: дванадцять срібних тарелів, дванадцять срібних чаш, дванадцять великих золотих черпаків, 85 кожна срібна тарілка важила сто тридцять шекелів і кожна срібна чаша—сімдесят шекелів. Усі срібні посудини разом важили дві тисячі чотириста шекелів[e], за святим шекелем. 86 Дванадцять золотих посудин, повних запашного куріння, важили десять шекелів, кожна за святим шекелем. Усі золоті посудини разом важили сто двадцять шекелів[f].

87 Усього тварин для жертви всеспалення було: дванадцять бичків, дванадцять баранів, дванадцять однолітніх ягнят із необхідними хлібними жертвами, дванадцять козлів для жертви очищення. 88 Всього тварин для мирної жертви було: двадцять чотири бички, шістдесят баранів, шістдесят козлів, шістдесят ягнят-одноліток. Це були дари посвяти для жертовника після того, як його було помазано.

89 Коли Мойсей увійшов до намету зібрання, щоб говорити з Богом, він почув голос, що промовляв до нього з-поміж двох Ангелів над запоною, що була над ковчегом Заповіту. Ось що Господь сказав йому.

Footnotes

  1. 7:13 сто тридцять шекелів Приблизно 1,5 кг.
  2. 7:13 сімдесят шекелів Приблизно 800 гр.
  3. 7:14 десять шекелів Приблизно 115 гр.
  4. 7:47 Деуела Або «Реуела».
  5. 7:85 дві тисячі чотириста шекелів Приблизно 27,6 кг.
  6. 7:86 сто двадцять шекелів Приблизно 1,4 кг.