Add parallel Print Page Options

Присяга служити Господу

10 Через усе це, ми уклали письмову Угоду, й на скріпленій печаткою Угоді були імена наших вождів, левитів та священиків. На скріпленій печаткою Угоді були такі імена: намісника Неемії, сина Гакалії та Седекії, Сераї, Азарії, Єремії, Пашхура, Амарії, Малкії, Гаттуша, Шеванії, Маллуха, Гарима, Меремота, Овдія, Даниїла, Ґіннетона, Варуха, Мешуллама, Авіжі, Міжамина, Маазії, Вілґая та Шемаї. Такі були імена священиків.

Левити: Ісус, син Азанії, Віннуй з роду Генадада, Кадміел 10 та їхні брати: Шеванія, Годія, Келіта, Пелая, Ганан, 11 Михей, Регов, Гашавія, 12 Заккур, Шеревія, Шеванія, 13 Годія, Вані та Веніну.

14 Вожді народу: Парош, Пагат-Моав, Елам, Затту, Вані, 15 Вунні, Азґад, Вевая, 16 Адонія, Віґвай, Адін, 17 Атер, Езекія, Аззур, 18 Годія, Гашум, Везай, 19 Гаріф, Анатот, Невай, 20 Маґпіаш, Мешуллам, Гезір, 21 Мешезавел, Задок, Яддуа, 22 Пелатія, Ганан, Аная, 23 Гошеа, Хананія, Гасшув, 24 Галлогеш, Пілга, Шовек, 25 Регум, Гашавна, Маасія, 26 Агія, Ганан, Анан, 27 Маллух, Гарим та Баана. 28 Решта людей, священики, левити, охоронці брам, співці, служники храму і всі, хто відділився від народів довколишніх земель, щоб наслідувати вчення Господнє; також їхні дружини, сини та дочки—всі, хто має знання й тяму 29 об’єдналися зі своїми братами та вождями й проголосили прокляття й клятву жити за законом Божим, який Він дав через Мойсея, слугу Божого, і дотримуватися заповітів Господа, нашого Володаря, Його настанов та законів.

30 Ми обіцяємо не видавати заміж дочок наших чужинцям і не одружувати синів наших із чужинками. 31 Якщо чужинці прийдуть продавати зерно чи крам у суботу, ми не будемо того купувати в них ні в суботу, ні в інші святкові дні. Кожний сьомий рік[a] ми не будемо сіяти, ані саджати й прощатимемо борги нашим боржникам. 32 Ми зв’язали себе зобов’язанням віддавати третину шекеля[b] срібла на рік на утримання храму Господнього, 33 на хліб, що кладуть на стіл у храмі, на щоденні хлібні пожертви та жертви всеспалення по суботах, і на Новолуння, на призначені свята, на освячені речі та на очищення Ізраїлю від гріхів, на всю роботу в домі Господа нашого.

34 Ми—священики, левити і всі люди за жеребом, родинами і в призначений час року будемо приносити пожертви деревом для спалення на вівтарі Господа нашого Бога в домі Бога нашого, з року в рік, як сказано в Законі. 35 Також ми зобов’язуємося приносити до храму Господнього перші врожаї року з наших ланів і садів. 36 І як записано в Законі, ми зобов’язуємося приносити до храму Господнього своїх синів-первістків, а також перший приплід стада великої рогатої худоби та отар до священиків, які правлять там службу. 37 Також ми будемо приносити до сховищ храму Божого, священикам перше тісто та наші внески: фрукти з кожного дерева, молоде вино й оливу. І ми будемо віддавати левитам десятину нашого врожаю. Саме левити й будуть збирати данину десятини по всіх поселеннях, де ми працюємо. 38 А священик, нащадок Аарона, буде з левитами під час збирання цієї податі. І левити будуть приносити десятину данини—десятину від кожного врожаю до сховища храму нашого Бога. 39 Люди Ізраїлю і левити робитимуть свій внесок зерном, молодим вином та оливою до сховищ, бо там зберігається священне начиння храму, там священики правлять службу, там охоронці брам, служники та співці. Ми будемо дбати про храм нашого Бога.

Footnotes

  1. 10:31 сьомий рік Див.: Вих. 23:10-11.
  2. 10:32 третину шекеля Приблизно 4 гр.