Add parallel Print Page Options

Вбрання священика

39 З блакитного, пурпурового та ясно-червоного полотна виготовили ткане вбрання для служіння в святилищі. Виготовили також вбрання Аарону для святилища, як і наказав Господь Мойсею.

Ефод

І зробив Безалел ефод із золота, блакитного, пурпурового та ясно-червоного полотна й тонкого льону. Майстри викували тонкі листи золота, розрізали їх на стрічки, щоб майстерно прикріпити до блакитного, пурпурового та ясно-червоного полотна й тонкого льону. Вони зробили для ефоду наплічники й прикріпили з двох боків. Розшитий пасок такої ж самої роботи з тієї ж тканини був поверх ефоду. Його було виготовлено з золота, блакитного, пурпурового та ясно-червоного полотна й тонкого льону. Саме так, як Господь наказав Мойсею. Каміння онікса вставили в золоті оправи. На них викарбували, як на печатках, імена синів Ізраїля. І він прикріпив ці камені до наплічників ефоду у пам’ять про синів Ізраїля, як і наказав Господь Мойсеєві.

Нагрудник

Безалел виготовив нагрудник[a] майстерної роботи, так само, як і ефод: із золота, блакитного, пурпурового та ясно-червоного полотна й тонкого льону. Нагрудник був квадратний, складений удвоє, одна п’ядь[b] завдовжки й одна п’ядь завширшки. 10 І повправляли у нього чотири ряди коштовного каміння. У першому ряду були сердолік, топаз і смарагд. 11 У другому ряду—бірюза, сапфір та ізумруд. 12 У третьому ряду—яхонт, агат і аметист. 13 У четвертому ряду—топаз, онікс і яшма. І все каміння було в золотих оправах. 14 І було там дванадцять каменів зі своїми іменами, згідно з іменами синів Ізраїля. На кожному камені було викарбувано, як на печатці, ім’я одного з дванадцяти колін.

15 Також майстри виготовили із щирого золота для нагрудника ланцюжки, звиті, немов мотузки, 16 зробили два золоті гнізда й два золоті кільця, й приєднали їх до двох кінців нагрудника. 17 Безалел приєднав два звиті золоті ланцюжки до двох кілець на кінцях нагрудника, 18 та два інші кінці ланцюжків до двох гнізд, прикріпивши їх спереду до наплічників ефоду. 19 Тоді було зроблено ще два золоті кільця й прикріплено їх до двох кінців нагрудника з внутрішнього боку. 20 Також було виготовлено іще два золоті кільця і приєднано до двох наплічників спереду ефоду біля рубця над самим паском ефоду. 21 Потім майстри прикріпили нагрудник через його кільця до колець ефоду стрічкою блакитного полотна так, щоб він був над паском ефоду, і щоб нагрудник не спадав, як Господь й наказав Мойсею.

Інше вбрання священикам

22 І виготовив Безалел ризу до ефоду, виткану цілком із блакитного полотна. 23 Посередині зверху в ній був отвір на зразок отвору в панцирі. Навколо отвору край був обшитий, щоб не рвалося. 24 По подолу йшли гранати, виготовлені з блакитного, пурпурового та ясно-червоного полотна й тонкого льону. 25 Зробивши золоті дзвіночки, причепили їх між гранатами навколо подолу ризи: 26 дзвіночок і гранат, дзвіночок і гранат на подолі ризи навколо, для служби, як Господь й наказав Мойсею.

27 Майстри пошили й хітони з тонкого тканого льону Аарону та його синам. 28 Також тюрбан із тонкого льону і головні пов’язки з тонкого льону й білу лляну білизну. 29 Виготовили гаптований пасок із тонкого льону й блакитного, пурпурового та ясно-червоного полотна, як і наказав Господь Мойсеєві.

30 Вони зробили пластинку зі щирого золота для святого вінця й викарбували на ній, як на печатці «Святиня для Господа». 31 Прив’язали її блакитною стрічкою зверху до тюрбана, як і наказав Господь.

Мойсей оглядає святий намет

32 Отже, всю роботу над святим наметом та наметом зібрання було закінчено. Діти Ізраїля зробили все так, як Господь наказав Мойсею. 33 І показали Мойсею святий намет із всім приладдям до нього: гачками, брусами, жердинами, поставцями, 34 покривалом із дубленої козячої шкіри, покривалом із шкіри дельфінів, покривалом для запони, 35 Ковчегом Угоди й жердинами для нього, віком для відпущення гріхів, 36 столом і всім його приладдям, хлібом присутності, 37 світильником зі щирого золота й лампадами до нього, що стояли в ряд разом з усім їхнім приладдям, оливою для освітлення, 38 золотим вівтарем, оливою для помазання, запашним курінням, завісою для входу до намету, 39 бронзовим вівтарем із бронзовою решіткою до нього, жердинами і всім приладдям до нього, посудом для обмивання й поставцем для нього, 40 запонами для подвір’я зі стовпами й поставцями до них, запоною для входу на подвір’я з мотузками й кілками до неї і всім приладдям для служби в святому наметі і наметі зібрання, тканим вбранням для служіння в святилищі, 41 священним вбранням для Аарона і вбранням для його синів, щоб вони могли служити священиками.

42 Отже, діти Ізраїля виконали все, як заповідав Господь. 43 І побачив Мойсей усю роботу, що вони виконали, як наказав Господь, та й благословив їх.

Footnotes

  1. 39:8 нагрудник Обрядова одежа, яка покривала грудну частину вбрання.
  2. 39:9 п’ядь Приблизно 23 см.