Add parallel Print Page Options

Завдання Безалелу та Оголіаву

36 Безалел і Оголіав, а також кожен умілий чоловік, якого Господь наділив хистом і тямою, як придатися своєю роботою для створення святилища, має чинити згідно усього того, що звелів Господь».

Мойсей покликав Безалела й Оголіава і кожного вправного чоловіка, що Господь наділив хистом, кожного, кого серце спонукало прийти й працювати. Вони одержали від Мойсея всі дари, що поприносили їх діти Ізраїля для виконання роботи по спорудженню святилища. А ті, щоранку, все ще приносили добровільні дари. Тоді всі майстри, що поралися з різними роботами по спорудженню святилища, поприходили кожен від роботи, що виконували. Вони сказали Мойсею: «Люди приносять значно більше, ніж потрібно для роботи, що Господь звелів виконати».

І наказав тоді Мойсей, і вони проголосили по всьому табору: «Ні чоловік, ні жінка нехай не роблять більше ніяких дарів для святилища». І стримався народ від принесення. Принесено було багато для виконання будь-якої роботи, навіть занадто.

Священна скинія

Всі вправні майстри, що працювали, спорудили святий намет із десяти покривал з тонкого льону й блакитного, пурпурового та яскраво-червоного полотна і вправно виготовили Херувимів на них. Кожне покривало було двадцять вісім ліктів[a] завдовжки й чотири лікті[b] завширшки. І всі вони були одного розміру. 10 І з’єднав Безалел разом п’ять покривал і інші п’ять також з’єднав між собою. 11 Він зробив завіси з блакитного полотна по краю останнього покривала з перших з’єднаних полотен. Так само він зробив і по кінцях крайнього покривала другого комплекту. 12 Безалел зробив п’ятдесят завіс на одному покривалі й п’ятдесят завіс на кінці покривала з другої групи з’єднаних полотен. Завіси були одна навпроти одної. 13 Він виготовив п’ятдесят гачків із золота і з’єднав покривала між собою цими гачками так, що святий намет став єдиним цілим.

14 І зробив він запони з козячої вовни для намету поверх святого намету. Він зробив їх одинадцять штук. 15 Кожна запона була тридцять ліктів[c] завдовжки й чотири лікті завширшки. Всі одинадцять запон були одного розміру. 16 Він з’єднав п’ять запон між собою, і так само з’єднаєш між собою інші шість. 17 І зробив він п’ятдесят завіс по краю останньої запони з перших п’яти і п’ятдесят завіс по краю інших з’єднаних запон. 18 Він зробив п’ятдесят бронзових гачків, щоб з’єднати намет і щоб він став єдиним цілим. 19 Він також зробив покривало для намету з дублених баранячих шкір, а зверху покриття зі шкури.

20 І зробив він бруси-підпори з акації для святого намету. 21 Кожен брус був десять ліктів[d] завдовжки і півтора лікті[e] завширшки. 22 Кожен брус мав по два кріплення для з’єднання між собою. Так він поробив усі бруси для святого намету. 23 Він зробив двадцять брусів для святого намету з південного боку. 24 До них сорок срібних поставців під двадцять брусів: два поставці під кожен брус для двох його кріплень і два поставці під інший брус для двох його бокових кріплень. 25 Він зробив двадцять брусів з іншого, північного, боку святого намету. 26 До них сорок поставців із срібла—по дві під кожним брусом. 27 Позаду святого намету, з західного боку, він виготовив шість брусів. 28 Він зробив два бруси для кутків позаду святого намету. 29 Вони сходилися внизу окремо, а зверху були приєднані до одного кільця. Так він зробив з обома брусами по кутах. 30 Усіх брусів було вісім і шістнадцять срібних поставців для них—по два поставці під кожним брусом.

31-32 Він виготовив засуви з акації—п’ять для брусів з одного боку святого намету і п’ять засувів з іншого боку, а також п’ять засувів для брусів позаду святого намету, з західної сторони. 33 І зробив він середній засув, що проходив через середину брусів від одного краю до іншого. 34 Він покрив бруси золотом і зробив їхні кільця, щоб тримали засуви, з золота, і покрив засуви золотом.

35 Запону він зробив із блакитного, пурпурового та ясно-червоного полотна й тонкого льону з Херувимами майстерної роботи. 36 І виготовив він чотири стовпи з акації для святого намету і покрив їх золотом і змайстрував золоті гачки для них. І вилив він чотири срібні поставці для них. 37 Він зробив також гаптовану запону для входу до намету з блакитного, пурпурового та ясно-червоного полотна й тонкого льону. 38 Безалел виготовив п’ять стовпів до неї та їхні гачки, і укрив золотом їхні капітелі й кільця, а п’ять поставців були з бронзи.

Footnotes

  1. 36:9 двадцять вісім ліктів Приблизно 14 м.
  2. 36:9 чотири лікті Приблизно 2 м. Також див.: Вих. 36:15.
  3. 36:15 тридцять ліктів Приблизно 15 м.
  4. 36:21 десять ліктів Приблизно 5 м.
  5. 36:21 півтора лікті Приблизно 75 см.