Add parallel Print Page Options

Закон про суботу

35 Мойсей зібрав усю громаду дітей Ізраїля і сказав їм: «Ось що Господь наказав вам робити: „Роботу можна виконати в шість днів, а сьомий день—свята субота, день відпочинку для Господа. Кожен, хто працюватиме в цей день, буде відданий на смерть. Суботнього дня ви не повинні запалювати вогню в жодному з ваших помешкань”».

Все для священної скинії

І сказав Мойсей усій громаді дітей Ізраїля: «Ось що Господь заповідав, кажучи: „Принесіть від себе дар Господу. Кожен, хто бажає, мусить принести дар для Нього: золото, срібло, бронзу, блакитне, пурпурове та ясно-червоне полотно, тонкий льон, козячу вовну, дублені баранячі шкіри, шкури, дерево акації, оливу для світильників, пахощі для оливи помазання й запашного куріння, камінь онікс та інше каміння, для прикрашання ефоду й нагрудника[a].

10 І кожен ремісник із вас нехай прийде й зробить усе, що Господь наказав: 11 Святий намет й намет для нього, покриття, гачечки, бруси, засуви, жердини й поставці. 12 Ковчег, жердини для нього, віко для відпущення гріхів і покривало для перегородки, 13 стіл, жердини для нього, все його приладдя й хліб присутності, 14 світильник для освітлення, весь його посуд, поставці й оливу для освітлення, 15 вівтар для запашного куріння і його жердини, оливу для помазання, запашний ладан, завісу для входу до святого намету, 16 вівтар для жертви спалення, бронзову решітку до нього, його жердини й усе приладдя, посуд для обмивання й поставець для нього, стовпи й поставці до них, 17 запони для подвір’я зі стовпами й поставцями до них, запону для входу на подвір’я, 18 кілки для святого намету та подвір’я, а також мотузку для них, 19 особливе вбрання для служби у святилищі, священне вбрання Ааронові та його синам, щоб вони могли служити священиками”».

Народ приносить дари

20 І пішла тоді вся громада ізраїльтян від Мойсея. 21 І кожен прийшов, кого серце спонукало, чий дух вимагав того, та приніс дар Господу для служби в наметі зібрання і все для священного вбрання. 22 Прийшли чоловіки й жінки, та всі, хто бажав, поприносили гачки[b], сережки, перстні, намиста, золотий посуд і різні золоті прикраси. Кожен приносив золоті дари Господу.

23 Кожен, хто мав блакитне, пурпурове та ясно-червоне полотно, тонкий льон, козячу вовну, дублену баранячу шкіру або шкуру, приносив усе те. 24 Кожен, хто був зворушений, приносив срібло чи бронзу у дар Господу. Кожен, у кого було дерево акації для будь-якого використання, віддавав його Господу. 25 Кожна жінка, що мала вправні руки, власноручно пряла блакитне, пурпурове і ясно-червоне полотно і тонкий льон і приносила його. 26 Всі жінки, кого серце спонукало, майстерно пряли козячу вовну. 27 Старійшини приносили камінь сердолік та інше коштовне каміння, щоб повправляти його в ефод і в нагрудник. 28 Приносили пахощі, оливу для світла, прянощі для запашного куріння. 29 Всі діти Ізраїля, кого серця спонукали принести щось для роботи, яку Господь через Мойсея наказав виконати, приносили добровільний дар Господу.

Безалел та Оголіав

30 Мойсей сказав народу Ізраїля: «Послухайте, Господь обрав Безалела, сина Урі, сина Гура з Юдиного роду. 31 Він сповнив його Духом Божим, умінням, розумом і знаннями до виконання різноманітної роботи. 32 Щоб він задумував і майстерно виконував роботи по золоту, сріблу та бронзі; 33 огранював коштовне каміння для оправи, різав по дереву й виконував різну майстерну роботу. 34 Господь дав Безалелу та Оголіаву, сину Агісамака з Данового коліна, вміння навчати. 35 І сповнив Він їх умінням виконувати будь-яку ремісничу, художню роботу, вишивати по блакитному, пурпуровому та ясно-червоному полотну, по тонкому льону, а також ткати. Вони—майстри до всякої роботи й усілякого майстерного ремісництва.

Footnotes

  1. 35:9 нагрудник Обрядова одежа, яка покривала грудну частину вбрання.
  2. 35:22 гачки Або «булавки».