Add parallel Print Page Options

Вівтар для запашного куріння

30 «Зробиш з акації вівтар для спалення запашного куріння. Він має бути квадратний: лікоть завдовжки[a], лікоть завширшки і два лікті[b] заввишки. Його ріжки мають бути суцільні з ним. Покриєш його щирим золотом: зверху, з боків навколо і ріжки. Зробиш йому золотий вінець навколо. Зробиш для нього два золоті кільця під вінцем з двох боків. Прилаштуєш їх із протилежних боків. Вони триматимуть жердини, щоб на них його носити. Зробиш жердини з акації і покриєш їх золотом. Поставиш його перед запоною, що перед ковчегом Свідчення, навпроти віка для відпущення гріхів, що на свідченні, де Я зустрічатимуся з тобою. Аарон спалюватиме на ньому запашне куріння. Він робитиме це щоранку, коли готуватиме світильники. А як запалюватиме світильники під вечір, то спалюватиме запашне куріння, щоб він курився постійно перед Господом через усі ваші покоління. Не приносьте на нього ніякого іншого куріння, не спалюйте на ньому жертв спалення, ані хлібні жертви не приносьте, ані ливні жертви не лийте на нього. 10 Аарон мусить приносити жертву прощення над його ріжками один раз на рік. Він приноситиме жертву прощення кров’ю жертви за гріхи раз на рік на всі ваші покоління. Це найбільша святиня для Господа».

Храмовий податок

11 Господь говорив з Мойсеєм так: 12 «Коли рахуватимеш дітей Ізраїля, щоб їх переписати, то кожен мусить сплатити викуп Господу за своє життя під час перепису, щоб ніякої моровиці не напало на них. 13 Ось що кожен порахований мусить сплатити. Півшекеля[c], святим шекелем (шекель дорівнює 20 герам), півшекеля—податок Господу. 14 Кожен порахований від двадцяти років і старше мусить платити податок Господу. 15 Багатий не повинен платити більше, а бідний менше, ніж півшекеля, коли платять податок Господу за викуп їхнього життя. 16 Мусиш брати викуп за відпущення гріхів від дітей Ізраїля і сплачувати їх на служіння в наметі зібрання. І буде це пам’ять для дітей Ізраїля перед Господом про викуп вашого життя».

Посуд для обмивання

17 І говорив Господь з Мойсеєм так: 18 «Зроби посуд для обмивання з бронзи і поставець для нього з бронзи. Постав його між наметом зібрання і вівтарем і налий туди води. 19 Аарон і його сини обмиватимуть у ньому руки й ноги. 20 Коли вони приходитимуть до намету зібрання, то обмиватимуться водою, щоб їм не померти або коли йтимуть до вівтаря служити, спалювати жертву на вогні для Господа. 21 Вони обмиватимуть свої руки й ноги, щоб їм не померти. І це буде для Аарона та його нащадків вічним правилом на всі їхні покоління».

Олива для помазання

22 Господь говорив з Мойсеєм так: 23-24 «Візьми пахощі: найкращого рідкого мирра п’ятсот шекелів[d], в половину менше, тобто двісті п’ятдесят шекелів[e] духмяної кориці, двісті п’ятдесят шекелів духмяної тростини, п’ятсот шекелів кассії, за рахунком священного шекеля, та один гін[f] оливи. 25 Зробиш священну оливу для помазання, змішавши ці пахощі, як приготував би їх той, хто виготовляє парфуми. Це й буде свята олива для помазання. 26 Помастиш нею і намет зібрання, і ковчег Свідчення. 27 Помастиш нею стіл з усім його посудом і світильник з його посудом, і вівтар для спалення запашного куріння. 28 Помастиш також вівтар для спалення жертв з усім його приладдям і посуд для обмивання, і поставець її. 29 Освятиш їх і вони стануть пресвятими. І все, що торкнеться їх, стане святим.

30 Помастиш Аарона і його синів. Зробиш їх святими, щоб вони могли бути мені священиками. 31 Ти розмовлятимеш з дітьми Ізраїля і скажеш їм: „Це буде Моя свята олива до помазання для ваших прийдешніх поколінь. 32 Її не можна виливати на людське тіло, не можна робити ніякої іншої оливи, подібної до цієї. Вона свята й мусить бути святою для вас. 33 Якщо хто змішає оливу, подібну до цієї, і помаже чужинця[g], того вирвуть із його народу”».

Кадило

34 І мовив Господь до Мойсея: «Візьми такі пахощі: бальзам, оних, ґальван та чистий ладан—усього порівну. 35 Зроби з цієї суміші запашне куріння, та додавши трохи солі, ти зробиш його чистим і святим. 36 Розтовчи трохи суміші на порошок і поклади перед Свідоцтвом[h], що в наметі зібрання, де Я зустрічатимуся з тобою. І це буде найбільшою святинею для вас. 37 Запашне куріння подібного складу не робіть собі, тому що воно буде святинею для Господа. 38 А якщо хто зробить щось подібне за запахом, того вирвуть із його народу».

Footnotes

  1. 30:2 лікоть завдовжки Приблизно 0,5 м.
  2. 30:2 два лікті Приблизно 1 м.
  3. 30:13 півшекеля Приблизно 0,6 гр.
  4. 30:23-24 п’ятсот шекелів Приблизно 5,75 кг.
  5. 30:23-24 п’ятдесят шекелів Приблизно 2,9 гр.
  6. 30:23-24 один гін Приблизно 3,2 л.
  7. 30:33 чужинця Або «священика».
  8. 30:36 поклади… Свідоцтвом Доказ згоди між Господом і ізраїльським народом, що був у скрині Угоди.