Add parallel Print Page Options

Дари Богу

25 Господь говорив з Мойсеєм так: «Скажи дітям Ізраїля, щоб принесли Мені дари, які серце кожного з готовністю дає. 3-7 Ось ті дари, що ви прийматимете від них: золото, срібло, бронзу, блакитне, пурпурове та ясно-червоне полотно, тонкий льон, козячу вовну, дублені баранячі шкіри, шкури, дерево акації, оливу для світильника, пахощі для оливи помазання й запашного куріння, камінь онікс та інше каміння для прикрашання ефоду й нагрудника[a].

Святилище

Нехай діти Ізраїлю зроблять для Мене святилище, і Я зможу перебувати серед них. Зробіть його згідно з тим, як Я покажу вам,—святий намет і все те, що в ньому.

Ковчег Угоди

10 Ковчег зроблять з акації. Він має бути завдовжки два з половиною лікті[b], півтора лікті[c] завширшки й півтора лікті заввишки. 11 Ти покриєш його щирим золотом зсередини та ззовні й зробиш золотий вінець довкола. 12 Виллєш для нього чотири золоті кільця й прикріпиш їх по чотирьох кутках—два з одного боку і два з іншого. 13 Зробиш жердини з акації і покриєш їх золотом. 14 Вставиш жердини в кільця з боків ковчегу, щоб його носити. 15 Жердини треба повсувати у кільця ковчегу й не слід виймати їх звідти.

16 Покладеш у ковчег Свідоцтво (кам’яні скрижалі з 10 заповідями), що Я тобі дам. 17 Зробиш віко для відпущення гріхів із щирого золота два з половиною лікті завдовжки і півтора завширшки. 18 Зробиш із золота два Херувими карбовані й прикріпиш з обох кінців віка для відпущення гріхів. 19 Одного Херувима помістиш на одному кінці, а другого—на другому. Зробиш так, щоб Херувими були єдиним цілим із віком для відпущення гріхів з обох кінців. 20 І здійматимуть Херувими крила свої і повернені будуть обличчями одне до одного, звернені до віка для відпущення гріхів, а крилами затулятимуть віко для відпущення гріхів. 21 Поставиш те віко для відпущення гріхів зверху на ковчег і покладеш у ковчег Свідоцтва, що Я тобі дам. 22 Там, над віком для відпущення гріхів, Я зустрічатимуся з тобою між двома Херувимами зверху на Ковчезі свідчення. Я скажу тобі про все, що наказуватиму дітям Ізраїля.

Стіл

23 Зробиш стіл з акації два лікті[d] завдовжки, один лікоть[e] завширшки й півтора лікті заввишки. 24 Покриєш його щирим золотом і зробиш золотий вінець довкола. 25 Зробиш обід в долоню завширшки й золотий вінець довкруги ободу. 26 Зробиш чотири золоті кільця й прилаштуєш із чотирьох кутів, біля чотирьох ніжок столу. 27 Кільця мусять бути коло ободу. Вони триматимуть жердини, щоб носити стіл. 28 Зробиш жердини з акації і вкриєш їх золотом. На них носитимуть стіл. 29 Зі щирого золота зробиш до нього тарілки, кадильниці, кухлі й чаші для ливних пожертв. 30 На стіл постійно кластимеш переді Мною хліб присутності.

Світильник

31 Зробиш світильник зі щирого золота. Світильник, його основа й держак мусять бути карбовані. Його чашечки, бруньки й пелюстки, немов у квітки, будуть єдиним цілим. 32 Шість галузок простягатимуться з боків—три галузки світильника з одного й три з другого боку основи. 33 На одній галузці має бути три чашечки, немов квіти мигдалю, кожна з брунькою та пелюсткою і три чашечки, немов квіти мигдалю, кожна з брунькою і пелюсткою на іншій галузці. Такий вигляд повинні мати всі шість галузок, що простягаються від світильника. 34 На самому світильнику мусить бути чотири чашечки, немов квітки мигдалю з бруньками та пелюстками. 35 Під кожною парою галузок повинна бути брунька, і так на всіх шести галузках, що простягатимуться від світильника. 36 Ті бруньки й галузки мають бути єдиним цілим і викарбувані з єдиного самородка щирого золота. 37 Зробиш сім лампад до світильника. Ці лампади слід поставити так, щоб вони світили поперед нього. 38 Щипці до нього й таці мають бути зі щирого золота. 39 Його разом з усім приладдям слід зробити з таланту[f] щирого золота. 40 Гляди ж, зроби відповідно до зразка, показаного тобі на горі».

Footnotes

  1. 25:3-7 нагрудника Обрядова одежа, яка покривала грудну частину вбрання.
  2. 25:10 два з половиною лікті Приблизно 125 см.
  3. 25:10 півтора лікті Приблизно 75 см. Також див.: Вих. 25:23.
  4. 25:23 два лікті Приблизно 1 м.
  5. 25:23 один лікоть Приблизно 50 см.
  6. 25:39 талант Приблизно 34,5 кг.