Add parallel Print Page Options

Господу жити серед Його народу

43 Тоді чоловік привів мене до воріт, звернених на схід. І побачив я славу Бога Ізраїлю, що надходила зі сходу. Голос його був, мов рев хвиль, і земля випромінювала славу його. З’ява, що я бачив, була подібна до тієї, що я бачив біля каналу Кевар, коли прийшов Він, щоб зруйнувати місто. Я впав долиць. Слава Господа ввійшла в храм крізь браму, звернену на схід.

Тоді Дух[a] підняв мене й переніс у внутрішнє подвір’я, і слава Господа сповнила храм. Стоячи біля чоловіка, я почув, як хтось промовляє до мене з-середини храму. Той голос сказав: «Сину людський, це місце престолу Мого, місце для стіп Моїх ніг. Тут Я житиму серед ізраїльтян повік. Дім Ізраїлю ніколи більше не осквернятиму Моє святе ім’я, ні самі вони, ні царі їхні, своєю розпустою або похованням трупів царів своїх у святому місці. Вони поставили свій поріг при Моєму порозі: одвірки свої при Моїх одвірках—лиш стіна була між Мною та ними. Вони ганьбили Моє ім’я святе своїми мерзенними звичками. Тож Я вигубив їх у гніві. Тепер же вони заберуть від Мене розпусту свою і неживі подоби царів своїх і Я житиму серед них повік. 10 Сину людський, змалюй храм, який бачив у з’яві, народу ізраїльському, щоб соромно їм стало гріхів їхніх, хай вони обміркують планування храму. 11 І якщо їм соромно за те, що вони чинили, дай їм знати, як влаштовано храм: його устрій, виходи і входи, всі установи його й закони. Запиши це для них, щоб вони могли йти за цим планом і дотримуватися всіх настанов.

12 Це закон храму: весь навколишній простір на вершині гори буде пресвятим місцем. Такій закон про храм.

Жертовник

13 Ось розміри жертовника в довгих ліктях, цей лікоть містить лікоть[b] і долоню[c]. Жолоб його в лікоть глибиною і лікоть завширшки, а обід—одну п’ядь[d] по всьому краю. А ось висота жертовника: 14 від землі вгору до нижнього краю—два лікті[e] заввишки і лікоть завширшки, а від меншого виступу вгору до більшого виступу—чотири лікті[f] заввишки й лікоть завширшки. 15 Вогнище жертовника—чотири лікті заввишки, чотири роги кути над вогнищем, що нагадували роги. 16 Вогнище жертовника було квадратне: дванадцять ліктів[g] завдовжки, дванадцять ліктів завширшки. 17 Верхній виступ також квадратний, чотирнадцять ліктів[h] завдовжки і чотирнадцять завширшки, із ободом у півліктя[i] і жолобом у лікоть по колу. Сходи жертовника звернені на схід».

18 І сказав той чоловік мені: «Сину людський, ось що Господь Бог говорить: „Оце будуть правила для принесення пожертви, для пожертви всеспалення та скроплення кров’ю жертовника, коли збудують його. 19 Ти мусиш дати молодого бика як жертву за гріх священикам, які є левитами з роду Задока, що приступають до Мене, щоб служити. Так проголошує Господь Бог. 20 Ти мусиш взяти крові бика й помазати її на чотири роги жертовника і на чотири кути верхнього виступу і навколо ободу, і так очистиш вівтар і зробиш спокуту. 21 Мусиш взяти бика як жертву за гріх і спалити його в належній частині храмової площі за межами святилища. 22 На другий день принесеш козла без вади як жертву за гріх, і вівтар треба очистити, так само, як його очищали биком. 23 Коли скінчиш очищати його, ти мусиш принести молодого бичка й барана з отари, обох без вад.

24 Тобі необхідно принести їх перед Господом і священики повинні кинути (скропити) на них солі і принести їх у жертву як жертву всеспалення Господу. 25 Сім днів даватимеш по козлу щоденно як жертву за гріх; даси також молодого бичка й барана із отари, обох без вад. 26 Сім днів вони мусять робити спокуту за вівтар і очищати його. В такий спосіб його буде освячено. 27 Після тих семи днів, починаючи із восьмого й далі, священики мусять принести ваші жертви всеспалення й мирні пожертви на вівтарі. Тільки тоді прийму Я вас”». Так проголошує Господь Бог.

Footnotes

  1. 43:5 Дух Або «Вітер» чи «дух».
  2. 43:13 лікоть Один лікоть дорівнював приблизно 50 см.
  3. 43:13 долоню Приблизно 7 см.
  4. 43:13 п’ядь Приблизно 23 см.
  5. 43:14 два лікті Приблизно 1 м.
  6. 43:14 чотири лікті Приблизно 2 м.
  7. 43:16 дванадцять ліктів Приблизно 6 м.
  8. 43:17 чотирнадцять ліктів Приблизно 7 м.
  9. 43:17 півліктя Приблизно 25 см.