Add parallel Print Page Options

Пророцтво щодо Єгипту

29 Десятого року, десятого місяця вигнання[a] на дванадцятий день слово Господа дійшло до мене: «Сину людський, повернись обличчям проти фараона й пророкуй проти нього і проти всього Єгипту. Звернись до нього і скажи, що так Господь Бог говорить:

„Я проти тебе, фараоне, царю Єгипту.
Ти—велика потвора[b],
    що лежить на березі ріки.
Ти кажеш:
    „Ніл мій, Я створив його для себе!”

Та я встромлю гаки в твої щелепи,
    примушу риб із рік твоїх обліпити луску твою.
Я витягну тебе з твоїх потоків
    з усією рибою, що обліпить луску твою.
Я лишу тебе в пустелі,
    тебе і всю рибу з потоків твоїх.
Залишишся ти в пустелі
    й не піднімуть тебе й не поховають.
Віддам я тебе на поживу
    звірям земним і птахам небесним.
Тоді всі, хто живе в Єгипті,
    знатимуть що Я—Господь.

Бо ти був опорою для дому Ізраїлю,
    та опорою з очерету.
Коли вони хапалися за тебе,
    ти трощився й роздирав їм плечі.
Коли вони спиралися на тебе,
    ти ламався, й спини їхні калічило”».

Тож ось що Господь Бог говорить:
    «Я підніму меч на тебе й повбиваю
    чоловіків твоїх й худобу їхню.
Стане Єгипет безлюдною пустелею,
    тоді вони знатимуть, що Я—Господь.
Все це за те, що ти сказав:
    „Ніл мій, це я створив його”».

10 Бог сказав: «Через те Я проти тебе й проти рік твоїх, і зроблю Я землю Єгипетську руїною та безлюдною пустелею від Миґдола до Асуана й аж до самого кордону Ефіопії. 11 Не ступатиме там нога ні людини, ані тварини, і ніхто не житиме там протягом сорока років. 12 Я зроблю землю Єгипетську неначе пустелю серед спустошених земель, і міста його лежатимуть безлюдні протягом сорока років. Я розпорошу єгиптян поміж народами й розкидаю їх по світу».

13 Однак ось що Господь Бог говорить: «Наприкінці сорока років Я зберу єгиптян з-поміж народів, де їх розвіяно. 14 Я приведу їх назад із полону й поверну їх до Верхнього Єгипту, землі їхніх предків. Там житимуть вони невеличким царством. 15 І буде воно найменшим із царств і ніколи більше не піднесеться над іншими народами. Я зроблю його таким слабким, що воно ніколи більше не правитиме народами. 16 Ніколи більше народ Ізраїлю не залежатиме від Єгипту, він буде лише згадкою про їхній гріх, коли вони зверталися до нього по допомогу. Тоді вони знатимуть, що Я Господь, володар їхній».

Вавилон захопить Єгипет

17 Двадцять сьомого року вигнання,[c] першого місяця, першого дня, слово Господа дійшло до мене: 18 «Сину людський, Навуходоносор, цар Вавилона підняв військо своє в важкий похід проти Тира. Кожна голова облисіла й кожне плече обдерлося від тяжкого вантажу. Однак ні він, ні військо його не отримали ніякої винагороди за похід на Тир—то все було марне».

19 Через те ось що Господь Бог говорить: «Я віддам Єгипет Навуходоносору, царю Вавилона, і він заволодіє його багатствами. Він забере здобич і пограбує землю на платню війську своєму. 20 Я віддав йому Єгипет як винагороду за його зусилля, бо він і військо його зробили це для мене».

Так проголошує Господь Бог: 21 «Того дня Я вирощу ріг[d] для дому Ізраїлю, зроблю народ цей могутнім. Його люди сміятимуться з Єгипту. Тоді вони знатимуть, що Я—Господь».

Footnotes

  1. 29:1 десятого… місяця Тобто взимку 587 р. до Р. Х.
  2. 29:3 потвора Існували стародавні легенди про морську потвору, що билася проти Господа. Багато разів пророки називали Єгипет такою потворою. Але тут, можливо, йдеться про крокодилів, що відпочивають на березі Нілу.
  3. 29:17 двадцять… вигнання Тобто навесні 571 р. до Р. Х.
  4. 29:21 ріг Символ сили.