Add parallel Print Page Options

На все свій час

На все свій час, усякій справі в цім житті—своя пора.

Час для народження, і час для смерті,
    час посадити й час вирвати посаджене з корінням.
Час убивати й час лікувати,
    час руйнувати й час будувати.
Час плакати і час сміятися,
    час сумувати й час танцювати.
Час розкидати каміння[a] й час збирати каміння,
    час обнімати й час уникати обіймів.
Час шукати й час кидати пошуки.
    Час тримати й час відпускати.
Час розривати одяг й час зшивати.
    Час мовчати й час говорити.
Час кохати й час ненавидіти.
    Час для війни і час для миру.

Що користі трудівникові з його праці? 10 Я бачив усе, що Бог відвів людині робити. 11 Він робить усе прекрасним у свій час. Він також вклав відчуття вічності[b] в її серце, але людина не в змозі пізнати від початку й до кінця усе створене Богом. 12 Я зрозумів, що найкраще для людини: втішатися й творити добро в цьому житті. 13 А ще: якщо людина їсть і п’є, й насолоджується своєю роботою, то це також Божий дарунок. 14 Я знаю: все, що творить Бог,—навіки. До цього нічого не додаси, як нічого й не віднімеш від цього. Бог зробив так, щоб люди побожно ставилися до Нього. 15 Що сталося, вже було, і що буде, вже було раніше. Бог шукає тих, хто зазнає переслідувань.

Безправ’я

16 У цьому житті[c] всюди замість справедливості я бачив зло в судах, не зауважив праведності, тільки зло в судах, а замість праведності—підступність. 17 І я собі сказав: «І доброго, і злого Бог розсудить, для кожної справи, для кожного вчинку настане свій час».

18 Я про людей сказав собі: «Бог їх випробовує й доводить, що вони—справжні тварини. 19 Адже доля людини й доля тварини однакові: і ті, й ті помирають. Дух життя[d] однаковий для обох. Немає в людини переваги над твариною, бо все—марнота. 20 Усім шлях в одне й те саме місце. Усі народжуються з пороху і туди й підуть. 21 Кому відомо: чи дух людини піднімається до неба, чи дух тварини спускається під землю?»

22 І я зрозумів, що найкраще для людини—знайти радість у праці, адже в ній доля людська. Бо хто зможе показати людині, що буде після неї?

Footnotes

  1. 3:5 каміння Або «зброю».
  2. 3:11 відчуття вічності Або «бажання знати, що буде у майбутньому».
  3. 3:16 У цьому житті Буквально «Під сонцем».
  4. 3:19 Дух життя Або «дихання».