Add parallel Print Page Options

Вожді родин, що повернулися з Езрою

Ось голови родин (та їхній родовід), які прийшли з Вавилона зі мною під час правління царя Артаксеркса:

від нащадків Фінегаса—Ґершон. Від нащадків Ітамара—Даниїл. Від нащадків Давида—Гаттуш.

Від нащадків Шеканії, від нащадків Пароша—Зехарія, а з ним іще сто п’ятдесят чоловік за списком.

Від нащадків Пагата моавського—Еліегоенай, син Зарахії, а з ним іще двісті чоловік.

Від нащадків Затту—Шеканія, син Ягазіела, і з ним іще триста чоловік.

Від нащадків Адіна—Евед син Йонатана і з ним п’ятдесят чоловік.

Від нащадків Елама—Єшая, син Аталії, і з ним сімдесят чоловік.

Від нащадків Шефатії—Зевадія, син Михаїла, і з ним вісімдесят чоловік.

Від нащадків Йоава—Овдія, син Єгіела, і з ним двісті вісімнадцять чоловік.

10 Від нащадків Вані—Шеломит, син Йозифаї, і з ним сто шістдесят чоловік.

11 Від нащадків Вевая—Зехарія, син Вевая, і з ним двадцять вісім чоловік.

12 Від нащадків Азґада—Йоханан син Хаккатана, і з ним сто десять чоловік.

13 Від нащадків Адонікама останні були такі, за іменами: Еліфелет, Єуел, Шемая, а з ними ще шістдесят чоловік.

14 Від нащадків Віґваї—Утай і Заккур, а з ними ще сімдесят чоловік.

Повернення до Єрусалима

15 Я зібрав їх біля річки, що впадає в Агаву, і там ми три дні стояли табором. Я довідався, що серед цих людей були священики, але не знайшов там жодного левита. 16 Отож я послав за вождями Еліезером, Аріелом, Шемаєю, Елнатаном, Яривом, Елнатаном, Натаном, Захарією та Мешулламом, а також за мудрими вчителями Йояривом та Елнатаном.

17 Я послав їх до Іддо, вождя місцевості Касифія, з наказом переказати Іддо та його братам, а також служникам храму в місцевості Касифія, щоб вони прислали до нас помічників у храм нашого Бога. 18 Оскільки рука Бога нашого була з нами, вони прислали до нас мудрого чоловіка з нащадків Маглі, сина Левія, сина Ізраїля, на ім’я Шеревія з його синами та братами. Їх було вісімнадцятеро. 19 А також прислали Гашавію разом з Єшаєю з нащадків Мерарі з братами та синами. Їх було двадцятеро. 20 Іще були храмові слуги, яких Давид і вельможі призначили служити левитам—усього двісті двадцять храмових слуг. Усі вони були переписані за іменами.

21 Там, на березі Агави я оголосив, що ми не будемо їсти певний час, щоб принизити себе перед нашим Богом, щоб дарував він нам легку путь, для нас і наших дітей, і для всього нашого добра. 22 Бо мені незручно було просити царя дати нам воїнів та вершників, щоб охороняли нас від ворогів у подорожі. Бо ми сказали цареві: «Рука Бога нашого з усіма, хто вірить в Нього, але влада Його і гнів—проти тих, хто відвернувся від Нього». 23 Отож ми постилися й молилися за це, і Він почув наші молитви.

24 Потім я відібрав дванадцять вождів із священиками. Серед них були Шеревія та Гашавія та десятеро їхніх братів. 25 Тоді я віддав їм срібло та золото, а також посуд, які були пожертвувані для храму нашого Бога царем, його радниками й наближеними та всіма іншими людьми Ізраїлю. 26 Я зважив і віддав їм шістсот п’ятдесят талантів[a] срібла, сто талантів[b] срібного посуду, та сто талантів[c] золота. 27 Я дав їм двадцять золотих чаш, вартих тисячі дариків[d] і два блюда з прекрасної обробленої міді, що коштували немов золото.

28 І я сказав їм: «Ви посвячені Богу, і посуд цей священний. Це срібло й золото є добровільна пожертва Господу, Богу наших предків. 29 Бережіть його пильно, доки не здасте за вагою головним священикам, левитам і вождям сімей ізраїльських в Єрусалимі, у приміщеннях храму Господа». 30 Отож священики та левити одержали золото і посуд за вагою щоб віднести до Єрусалима в храм нашого Бога.

31 На дванадцятий день першого місяця[e] ми вирушили від річки Агави до Єрусалима. Бог наш був із нами, і Він захищав нас від ворогів та розбійників на нашому шляху. 32 Так ми дісталися до Єрусалима й відпочивали там три дні. 33 На четвертий день ми поскладали срібло, золото й посуд у храмі нашого Бога і здали все Меремоту, сину Урії, який був священиком разом з Елеазаром, сином Фінегасовим. Там також були присутні левити Йозавад, син Ісуса та Ноадія, син Віннуя. 34 Все було перевірено поштучно і за вагою. І тоді ж була зареєстрована загальна вага.

35 Потім євреї, які повернулися з заслання, принесли пожертву всеспалення Богові Ізраїля: дванадцять бичків за весь Ізраїль, дев’яносто шість баранів, сімдесят сім ягняти і дванадцять козлів як жертву очищення. Все то була офіра всеспалення Господу. 36 Вони також передали царський наказ правителям та царським урядовцям землі, що на захід від ріки Євфрат. І ті підтримали ізраїльський народ і храм Божий.

Footnotes

  1. 8:26 шістсот п’ятдесят талантів Приблизно 22,4 кг.
  2. 8:26 сто талантів Приблизно 3450 кг.
  3. 8:26 сто талантів Приблизно 3450 кг.
  4. 8:27 тисячі дариків Приблизно 8,6 кг.
  5. 8:31 дванадцятий день першого місяця Тобто березень-квітень 458 р. до Р. Х.