A A A A A
Bible Book List

До римлян 9 Ukrainian New Testament: Easy-to-Read Version (ERV-UK)

Бог і юдеї

Правду кажу, я — в Христі. Я не обманюю, і сумління моє, освячене Духом Святим, свідок у тому, що в серці моєму велика скорбота й постійний біль за юдейський народ. 3-4 І я б майже бажав бути проклятим і відлученим від Христа заради братів і сестер моїх, й земних родичів — ізраїльтян. Їм належить право бути всиновленими, як дітям Господнім, успадкувати Славу і заповіти Божі. Всевишній також дав їм Закон Мойсеїв, служіння в Храмі й Свої обітниці.

Їм належать великі патріархи, й вони були земною родиною Христа. Нехай Той, Хто є Богом [a] над усіма, буде благословенний на віки! Амінь.

Бог обирає того, кого хоче

Я не кажу, що Господь не здержав Слово Своє, але ж не всі, хто родом з Ізраїлю, — справжні ізраїльтяни [b]. І не всі ті істинні діти Авраамові, хто є його нащадками. Бо як Бог сказав: «Від Ісаака будуть названі нащадки твої» [c].

Це означає, що не ті діти Божі, хто народився від плоті людської, а ті, хто народився завдяки Божій обітниці. То саме вони зватимуться нащадками Авраамовими. І ось як в обітниці сказано: «В призначений час Я повернуся, і в Сари народиться син» [d].

10 Більше того, Ревекка також завагітніла. І були в неї сини від одного чоловіка, нашого праотця Ісаака. 11-12 І перш ніж ті сини народилися, перш ніж вони вчинили щось добре чи зле, Бог сказав Ревецці: «Старший син твій служитиме молодшому» [e]. І сталося так, щоб міг здійснюватися Божий намір, за вибором Його. Він не грунтується на вчинках, він залежить від Божого заклику. 13 Як сказано у Святому Писанні: «Я полюбив Якова, та зненавидів Ісава» [f].

14 І що ж ми тепер скажемо? Чи буває Бог несправедливим? Звісно, ні! 15 Бо сказав Він Мойсею: «Я помилую того, кого Сам вирішу помилувати, і зглянусь над тим, над ким Сам вирішу зглянутись» [g]. 16 Тож милість Божа не залежить від чийогось бажання або чиїхось зусиль, лише від Самого Бога.

17 У Святому Писанні Бог каже фараонові: «Я підніс тебе й зробив царем для того, щоб показати через тебе Мою владу, і щоб Моє ім’я було сповіщене всьому світові» [h]. 18 Отже, Бог милує тих, кого Сам обирає, і робить впертими тих, кого Сам вибирає.

19 І хтось може спитати мене: «Якщо Бог керує нашими вчинками, то чому ж Він досі звинувачує нас? Бо, зрештою, хто ж може протистояти волі Бога?»

20 Але хто ж ти є, чоловіче добрий, щоб сперечатися з Богом? Глиняний глечик не питає гончара: «Навіщо Ти зробив мене таким?» 21 Хіба гончар не має влади над глиною, щоб з одного й того ж місива зробити дві різні посудини: чашу для урочистостей і звичайний глечик? 22 А Богу, коли Він хотів виявити гнів Свій і силу Свою, все ж таки не забракувало терпіння й жалю до людей, які викликали в Нього той великий гнів, і які були засуджені до знищення. 23 Він терпів їх, щоб показати багатство Слави Своєї тим, хто приймає Його милосердя, кого Він приготував одержати Славу Його. 24 Це ті з нас, кого Він покликав не лише від юдеїв, а й від поган. Та невже хтось наважиться протидіяти всесильним діянням Божим? 25 Як сказано у Святому Писанні, у пророка Осії:

«Тих, хто не був Моїм народом,
    Я назву Своїм народом.
Жінку, яку не любили,
    Я назву коханою».

26 А також:

На тому ж місці, де Бог сказав їм:
    «Ви — не Мій народ»,
    там їх назвуть дітьми живого Бога».

27-28 Саме так Ісая провіщав про Ізраїль:

«Навіть якщо ізраїльтян буде так багато,
    немов того піску морського,
    однак лише декілька врятується,
бо вирок Свій Господь на землі учинить до кінця
    і без зволікань».

29 І ще Ісая провістив:

«Якби Господь Всемогутній
    не залишив для нас нащадків,
    ми б стали як Содом і Ґоморра».

30 Що ж на це сказати? Ми робимо висновок, що погани, які не прагнули праведності, здобули її — ту праведність, що є наслідком віри. 31 А люди Ізраїлю, які йшли за Законом, що приніс би праведність, не жили відповідно до того Закону. 32 Чому? Тому що вони чинили так не через віру, а через вчинки свої. І спіткнулися вони об камінь спотикання. 33 Так сказано у Святому Писанні:

«Поглянь, Я кладу в Сіоні камінь спотикання,
    який існує саме для спокуси,
але той, хто вірить у Нього,
    не розчарується».

Footnotes:

  1. До римлян 9:5 є Богом Або «Бог, який царює».
  2. До римлян 9:6 справжні ізраїльтяни Або «народ Божий».
  3. До римлян 9:7 Буття 21:12.
  4. До римлян 9:9 Буття 18:10, 14.
  5. До римлян 9:11 Буття 25:23.
  6. До римлян 9:13 Малахії 1:2-3.
  7. До римлян 9:15 Вихід 33:19.
  8. До римлян 9:17 Вихід 9:16.
Ukrainian New Testament: Easy-to-Read Version (ERV-UK)

Copyright © 2007 by World Bible Translation Center

  Back

1 of 1

You'll get this book and many others when you join Bible Gateway Plus. Learn more

Viewing of
Cross references
Footnotes