A A A A A
Bible Book List

До римлян 3 Ukrainian New Testament: Easy-to-Read Version (ERV-UK)

Всі люди грішні

Так у чому ж перевага юдеїв над іншими людьми, і яка користь від обрізання? Їхня перевага велика у багатьох відношеннях. Насамперед їм довірені Слова Божі. А що як деякі з них невірні Богу? Їхня невірність не знищить вірність Божу. Звісно, ні! Бог завжди правдивий, навіть якщо кожна людина неправдива. Як сказано у Святому Писанні:

«Щоб ти був виправданий, коли будеш свідчити,
    і коли судитимуть тебе, то переможеш».

Що скажемо ми, коли неправедність наша виявляє праведність Божу? Невже Бог несправедливий, коли гнівається на нас? (Так міркують деякі з людей). Звісно, ні! Бо якби Бог був несправедливим, як міг би Він судити світ?

Ви можете заперечити: «Якщо Божа правда стала яснішою і Його Слава збільшилася через мою неправду, то чому ж мене звинувачують, як якогось грішника?» Це все одно, що сказати: «Творімо зло, щоб прийшло добре!» А дехто зводить наклеп на нас, вони стверджують, ніби ми навчаємо саме цього. Такі люди заслуговують на осуд!

Що ж виходить? Чи ми, юдеї, маємо перевагу над поганами? Анітрохи! Бо я вже казав, що як юдеї, так і неюдеї, — всі однаково винні у гріху. 10 Як сказано у Святому Писанні:

«Праведного жодного немає!
11 Немає жодного,
    хто розуміє Бога або шукає Бога.
12 Всі люди відвернулися від Нього,
    всі до одного стали нікчемними.
Немає тих, хто робить добрі справи.
    Немає жодного!»

13 «Уста їх подібні до гробниць розкритих,
    на язиці ж у кожного брехня». 1

«На устах їхніх зміїна отрута».

14 «Прокляття й гіркота на їхніх устах».

15 «Швидкі вони пролити кров.
16 Хоч би куди ішли вони,
    з собою скрізь несуть руїну і страждання.
17 Їм геть дорога миру не відома».

18 «І страху перед Богом в них немає».

19 Зараз ми знаємо: все, що сказане в Законі, звернене до тих, кому Закон був даний. І це замкне уста всім, хто намагатиметься мовити хоч слово у своє виправдання, та щоб увесь світ був у відповіді перед судом Божим. 20 Бо ніхто не може виправдатися перед Богом, виконуючи Закон. Адже Закон тільки виявляє очевидність гріха.

Бог робить людей праведними

21 Та зараз, незалежно від Закону, відкрилася правда Божа, хоча про це свідчать Закон і пророки. 22 Бог робить людей праведними через віру в Ісуса Христа [a]. Всі люди рівні й немає між ними різниці. 23 Бо всі люди згрішили, і всім їм бракує Слави Божої.

24 Усі люди стали праведні перед Богом завдяки дару Божої милості, завдяки визволенню, яке Бог здійснив через Ісуса Христа. 25 Бог віддав Ісуса в жертву для прощення всіх гріхів людських через віру, і показав цим, що Він — справедливий. Адже завдяки Своїй терпимості, Він залишав усі гріхи, здійснені в минулому, без покарання. 26 Він робив так, щоб нині показати справедливість Свою і щоб бути справедливим, водночас виправдовуючи тих, хто має віру у Ісуса.

27 Чи є тоді чого пишатися собою? Немає! Чому? Тому що ми слідуємо за Законом віри, та не за Законом справ. 28 Бо ми вважаємо, що людина стає праведною перед Богом вірою своєю, незалежно від виконання того, що вимагає Закон.

29 Чи Бог належить лише юдеям? Хіба Він не належить також і неюдеям? Так, Він належить і їм. 30 Оскільки Бог єдиний, то Він виправдає юдеїв [b] і поган [c] завдяки їхній вірі. 31 Чи скасовуємо ми Закон цією вірою? Зовсім ні! Навпаки, вірою ми встановлюємо Закон.

Footnotes:

  1. До римлян 3:22 через віру в Ісуса Христа Або «через вірність Ісуса Христа».
  2. До римлян 3:30 юдеїв Буквально «обрізання».
  3. До римлян 3:30 поган Буквально «необрізання».
Ukrainian New Testament: Easy-to-Read Version (ERV-UK)

Copyright © 2007 by World Bible Translation Center

  Back

1 of 1

You'll get this book and many others when you join Bible Gateway Plus. Learn more

Viewing of
Cross references
Footnotes