Add parallel Print Page Options

Смерть Мойсея

34 Тоді Мойсей зійшов на гору Нево з Моавської долини до верхівки Пізґи, що навпроти Єрихона. І показав Господь йому всі землю від Ґілеада до Дана[a] і весь край Нафталі, землю Ефраїма й Манассії, усю землю Юди аж до Середземного моря, Неґев і долину Єрихона, пальмового міста, аж до Зоара. Тоді Господь промовив до нього: «Ось земля, яку Я обіцяв Аврааму, Ісааку та Якову, що дам її твоїм нащадкам. Я дав тобі побачити її на власні очі, але ти не перейдеш туди».

Тоді Мойсей, слуга Господа, помер у землі Моавській, як і сказав Господь. Він поховав Мойсея в долині в землі Моавській навпроти Бет-Пеора, але й дотепер ніхто не знає, де його могила. Мойсею було сто двадцять років, коли він помер. Очі його не були слабкими, і сила його ще не зникла. Сини Ізраїлю плакали за Мойсеєм тридцять днів по долинах Моаву.

Ісус стає новим провідником

Тоді скінчилися дні жалоби по Мойсею.

Тоді Ісус, син Навина, сповнився духом мудрості, бо Мойсей поклав руки свої на нього[b]. Тож ізраїльтяни слухали його й чинили, як Господь заповідав Мойсею.

10 І не було більше в Ізраїлі такого пророка, як Мойсей. Господь розмовляв з ним віч-на-віч. 11 Не було більше такого, хто вчинив усі знаки й дива, які Господь послав його зробити в землі Єгипетській над фараоном і всіма його начальниками, і всією його землею. 12 Бо ніхто ніколи не мав такої сили і не вершив таких страшних і дивовижних чудес, що їх являв Мойсей перед очима всього Ізраїлю.

Footnotes

  1. 34:1 від Ґілеада до Дана Тобто всі землі Ізраїлю на схід від Йордану.
  2. 34:9 поклав… нього Покладанням рук ізраїльські пророки передавали іншому своє духовне обдарування.