Add parallel Print Page Options

Міста-схованки

19 Коли Господь Бог твій вигубить ті народи, землю яких Він віддає тобі, тобто коли ти виженеш їх і оселишся в містах їхніх, в оселях їхніх, виділи три міста в землі своїй.

Визнач відстань[a] і поділи простір землі твоєї, що Господь дав тобі, на три частини, щоб кожен, хто когось убив ненавмисне, міг туди втекти.

Це правило для того, хто когось убив і втік туди, щоб лишитися живим, хто вбив іншого ненавмисне, без попередньої ворожнечі. Наприклад, хтось пішов у ліс із сусідом своїм рубати дрова, підняв сокиру, щоб зрубати дерево, а сокира злетіла з держака, влучила в сусіду, і той помер. То він мусить утекти до одного з цих міст, щоб лишитися живим. Інакше розгніваний родич[b] небіжчика може переслідувати вбивцю, щоб забрати його з міста-схованки і вбити, хоч його злочин і не найстрашніший, бо ненавмисний. Тому я й наказую тобі: виділи три міста, що були на близькій відстані одне до одного.

Але якщо Господь Бог твій збільшить землю, як Він пообіцяв батькам твоїм, і дасть тобі всі ті землі, що Він їх пообіцяв дати батькам твоїм, оскільки ти старанно виконуєш усе те, що я заповідаю тобі сьогодні, любитимеш Господа Бога твого і завжди ходитимеш Його дорогами, тоді додай іще три міста до цих трьох. 10 Тож невинна кров не буде проливатися в землі твоїй, яку Господь Бог твій дозволив тобі посісти, і ти не будеш винний у смерті невинного.

11 Коли ж хтось ненавидів іншого, і чатував на нього в засідці, й убив його, і втік в одне з тих міст, 12 тоді старійшини міста зажадають забрати його звідти й дозволити родичу небіжчика вчинити кревну помсту. Отак і смерть йому. 13 Не жалій його. Ти мусиш змити невинну кров з Ізраїлю, щоб усе в тебе було гаразд.

Межа

14 Не пересувай каменя на межі сусіди твого, який за давніх часів поставили люди для розподілу спадщини, що ти її одержав у землі, яку Господь Бог твій дає тобі у власність.

Свідки

15 Один свідок не може свідчити проти людини про будь-який переступ або гріх, який та нібито скоїла. Справа має бути доведена свідченням двох або трьох свідків.

16 Якщо підступний свідок виступить проти когось і звинуватить його в злочині, 17 обидва, що сперечаються, мусять стати перед Господом, перед священиками й суддями, що служитимуть на той час. 18 Судді старанно все розберуть, і якщо свідок свідчить неправдиво проти брата свого, 19 зробіть із ним те ж, що він замислював зробити з братом своїм. Викорінюй зло з-поміж себе. 20 Інші це почують і злякаються, і вже більше ніколи не скоять такого зла між вами.

21 Не жалій його, бо закон простий: за життя, око за око, зуб за зуб, рука за руку, нога за ногу[c].

Footnotes

  1. 19:3 Визнач відстань Або проклади до них шляхи.
  2. 19:6 родич Або «месник по крові». Також див.: Повт. Закону 19:12.
  3. 19:21 життя… ногу Це правило було встановлено для людей Ізраїлю, яке означало, що покарання має бути відповідним до злочину.