Add parallel Print Page Options

Господь надихає людей

Двадцять першого дня сьомого місяця Господь промовив через Оґія, пророка. Він сказав: «Донеси ці слова до Зерувавела, сина Шеалтієла, правителя Юдеї, та Ісуса, первосвященика, сина Йозадака, і решті народу. Скажи таке: „Хто серед вас іще є такий, що бачив цей дім у минулій славі його? Яким ви його бачите зараз? Чи поступається цей храм своєю величчю у порівнянні з попереднім?”» Господь говорить: «А тепер тримайся, Зерувавеле». Господь також каже: «Тримайся, первосвященику Ісусе, сине Йозадака. Тримайся, весь народе краю. І працюйте, бо Я з вами».

Так говорить Всемогутній Господь: «Це угода, що Я уклав з вами, коли ви вийшли з Єгипту. Не бійтеся, бо Дух Мій з вами!» Бо ось що Господь Всемогутній каже: «Невдовзі ще раз потрясу Я небо й землю, море й сушу. І потрясу Я всі народи, і вони прийдуть зі скарбами всіх народів, і наповню Я дім цей славою». Так говорить Господь Всемогутній: «Срібло й золото насправді належать Мені. Слава цього останнього храму буде більша за славу першого[a]. Тож сюди Я принесу мир». Так говорить Господь Всемогутній.

Початок праці, обіцянка благословення

10 Двадцять четвертого дня дев’ятого місяця другого року царювання Дарія Господь промовив устами пророка Оґії, сказавши: 11 «Ось що Господь Всемогутній говорить: „Спитай священиків, що говорить Закон про те, 12 коли хтось несе посвячене м’ясо у полі одягу свого і торкається полою хліба чи страви, чи вина, чи оливи, чи будь-якої їжі, то хіба вона освячується?”» І священики відповіли: «Ні».

13 Тоді Оґій спитав: «Якщо хтось, торкнувшись померлого, торкнеться будь-чого, чи стане воно нечистим?» І священики відповіли: «Стане нечистим».

14 Тоді Оґій сказав: «Господь говорить: „Так само і з людьми цього народу, що переді Мною, так само і з тим, чого їх нечисті руки доторкнулись, та що вони приносять в храм—воно нечисте. 15 Пам’ятайте про те, що сталося раніше, до того, коли ви почали будівлю храму. 16 Як вам велося? Хтось приходить, щоб набрати двадцять мірок зерна, а там—лише десять. Хтось приходить до діжки з вином, щоб зачерпнути п’ятдесят глечиків із неї, а в ній—лише двадцять. 17 Я вас карав і всі діла рук ваших хворобами та градом, але ви не повернулися до Мене”». Так Господь говорить.

18 Так Господь говорить: «Пам’ятайте про сьогоднішній день—двадцять четвертий день дев’ятого місяця, коли були закладені підвалини храму Господа. 19 Чи є зерно ще в коморі? Чи ще не вродив виноград, смоква, гранат та олива? Ні! Та від цього дня Я вас благословлю».

Господь обрав Зерувавела

20 І було Оґію слово Господа вдруге двадцять четвертого дня того місяця: 21 «Скажи Зерувавелу, правителю Юдеї: „Ось Я потрясу небо й землю. 22 Я поперекидаю багато престолів царських й знищу владу царств інших народів. Я перекину колісниці та їхніх візниць, і коней з вершниками їхніми. Впадуть вони від меча товариша свого”».

23 «Слуго Мій, Зерувавеле, сине Шеалтієла, того дня,—каже Всемогутній Господь,—Я зроблю тебе печаткою Своєю[b], бо Я тебе обрав». Так каже Всемогутній Господь.

Footnotes

  1. 2:9 першого «Перший храм» був збудований Соломоном, останній, «Другий храм» був побудований за часів Оґія.
  2. 2:23 печаткою Своєю Йдеться про перстень-печатку царя. Цар давав його тому, хто мав виступати від царського імені.